Manapság szinte mindenki tudja, mi fán terem a boldogság, ahogy azt is, a párkapcsolati boldogság is kézközelben van. Vagy mégsem? Melyek lehetnek azok a valóban hasznos tényezők, amelyek összekovácsolják a szerelmi kapcsolatokat?
1. A boldogság nem társfüggő, egyedül is jól érzi magát
Legyünk boldogok! Akár van párkapcsolatunk, akár nincs! Találjuk meg önmagunkat, azokat a tevékenységeket, amik elégedetté tesznek, amikben kiteljesedhetünk, fejlődhetünk, szeressük magunkat, és mások is szeretni fognak! Kevés rosszabb dolog történhet, mint elhagyatottan, boldogtalanul belemenni egy párkapcsolatba, hiszen egyrészt nem leszünk túl vonzóak, másrészt nem várhatjuk el, hogy egy másik ember boldoggá tegyen bennünket, amikor mi magunk sem vagyunk még képesek rá.
2. Elköteleződés – nem lehetünk cserejátékosok
Ha a másik még mindig párt keres, pedig elkötelezte magát mellettünk, fussunk, amerre látunk! Manapság annyi társkereső létezik, hogy felsorolni is sok lenne, és sokan bizony párjuk háta mögött még mindig nézelődnek, hátha jön egy szebb vagy jobb darab. Mindez egy kapcsolat alakuló fázisában még érthető, de ha mellőlünk jár randizni szerelmünk, vagy esténként másokat böngész, az bizony alapos ok egy őszinte beszélgetésre, hiszen nem cserejátékosnak szerződtünk.
3. Őszinte párbeszéd a megfelelő időben
Kommunikáljunk nyíltan és időben! Mára talán mindannyian megértettük, hogy ha megszakadunk, akkor sem fogják kitalálni a gondolatainkat – nemhogy a barátaink, de a párunk sem. Muszáj hát képviselni magunkat, elmondani, mit érzünk, mire vágyunk, mit szeretnénk és mit nem. A kommunikáció azonban nem azt jelenti, hogy információk és kínos kérdések özönét zúdítjuk a másikra, és ötpercenként megkérdezzük, mire gondol épp… hagyjuk élni is egy kicsit. Pláne evés vagy pihenés, esetleg alvás közben. Ne ekkor hozzuk fel a kényes ügyeket, és ne ragaszkodjunk a kétórás multimegbeszéléshez!
4. Hagyjunk fel a színleléssel örökre!
Persze, mindannyiunknak a Star Wars a kedvence, rajongunk a Trónok harca összes véres jelenetéért, nem zavar a kétnapos mosatlan edény, imádjuk a focit, párunk barátai kicsit sem idegesítőek, és természetesen soha, de soha nem olvasunk romantikus regényeket, nem hisztizünk, menstruáció alatt pedig kisangyalként viselkedünk. A legegyszerűbb el sem kezdeni színlelni csak azért, hogy a másik kívánatosabbnak lásson minket. Óvatosan kell adagolni az információkat, megválogatni, kiben bízunk meg és mennyire, de az élet sokkal egyszerűbb hazugságok nélkül. Ugyanez igaz a realitásérzékre is: egy kapcsolat elején olyan könnyű a másik embernek csupán a jó oldalát látni, hogy az intő jelek felett is elsiklunk, aztán amikor pont ezek okozzák a csalódást, nézünk értetlenül. Azok a hibák, amik a kapcsolat elején megjelennek, nem tűnnek el a másikból, még a mi kedvünkért sem, színlelni pedig a férfiak is csak rövid ideig tudnak.
5. Őrizzük meg önmagunkat és a barátainkat!
A színlelésnél nemcsak önmagunkat tehetjük félre vagy veszíthetjük el, de a barátainkat is, hiszen ki akarna két lábon járó, élő bizonyítékokat magával cipelni, akik ráadásul spiccesen minden béna titkunkat kikotyogják? Pedig muszáj lesz. Egy párkapcsolat két emberről szól, ebből az egyik mi vagyunk, mi és azok, akik hozzánk tartoznak. Ha ez a másiknak nem tetszik, nem kell csatlakozni. Sőt, kicsit irreális azt elvárni, hogy a másik barátai rögtön a mieinkké váljanak (és fordítva), akikkel nem szimpatizálunk, azokkal engedjük el párunkat, és mi is csapjunk néha egy-egy csajos napot! Nem kell lelkiismeret-furdalást éreznünk, amiért egyedül megyünk szokott sétánkra, az edzőterembe, barátnőzni vagy épp festeni, felnőtt emberek vagyunk. Ha a másik megpróbál rossz érzéseket kelteni bennünk emiatt, nem biztos, hogy velünk van a probléma.
Forrás: ridikul.hu